Posts Tagged ‘brasov’

Stagii, concursuri: activitatea Departamentului Roman de Kendo pe anul 2010

Thursday, February 25th, 2010

I. IANUARIE 2010
16-17 – Stagiu Lot National la Budeasa
30-31 – Stagiu Lot National la Budeasa


II. FEBRUARIE 2010
13-14 – Budeasa Selectia Finala pentru Campionatul European de Kendo:
- Juniori
- Femei
- Seniori
- Echipe

Posibil – 27-28 – Chisinau RM – Cupa Prieteniei


III. MARTIE 2010
6-7 – Budeasa – Stagiu Lot National
- sau Chisinau RM – Competitie – Cupa Prieteniei
27-28 – Cupa Romaniei – Loc de desfasurare – Budeasa (asteptam si alte propuneri de locatie)

IV. APRILIE 2010
9-11 – Campionat European de KENDO – Debretin


V. MAI, IUNIE, IULIE 2010alte competitii (cu propunerea ca pe 17-18 iulie sa aiba loc Cupa Tsushima la Miercurea Ciuc deoarece in toamna vom avea un program foarte incarcat)

VI. AUGUST 2010

1-8 – Navodari, Stagiul Clubului Roman de Kendo, avandu-l ca coordonator pe Sensei Alain Ducarme, 7 Dan, presedintele Federatiei Europene de Kendo. La acest stagiu pot participa toti sportivii afiliati la FRAMC. Termen limita de inscriere 25 aprilie. Dupa aceasta data este posibila inscrierea dar cazarea si masa va fi pe cont propriu.

VII. SEPTEMBRIE 2010
24-26 – Campionat Balcanic de KENDO, sala Polivalenta, Bucuresti
- juniori
- seniori femei si barbati
- echipe
Programul detaliat va fi anuntat ulterior.

In cadrul Campionatului posibil examen 1-4 Dan.

VIII. NOIEMBRIE 2010
27-28 – Campionatul National de KENDO – Budeasa.


Clublul Kyobukan participa si sprijina desfasurarea acestor evenimente in anul 2010.
Va urez succes in toate aceste activitati!

Rezultate si galerie foto Cupa de kendo “Kanji Tsushima” – Brasov

Friday, November 6th, 2009

In data de 31 octombrie 2009 s-a desfasurat la Brasov cupa de kendo “Kanji Tsushima” editia a II-a.

Rezultatele la Masculin

  • locul  I – Mahika Sorin – Clubul Roman de Kendo Bucuresti
  • locul II – Chirea Alin – Clubul Roman de Kendo Bucurest
  • locul III – Dutescu Mihai – IKADA Bucuresti
  • locul III – Stupu Alexandru – Kaybukan Constanta

Rezultate Juniori

  • locul I – Chirea Alin – Clubul Roman de Kendo Bucuresti
  • locul II – Chira Valentin – Clubul Roman de kendo Bucuresti
  • locul III – Illies Attila – Bushi Tokukai Miercurea Ciuc

Rezultate la Fete

  • locul I – Vaia Elisabeta – Clubul Roman de Kendo Bucuresti
  • locul II – Grapa Daniela – Kyobukan Brasov
  • locul III – Calina Cristina – Clubul Roman de Kendo Bucuresti

Cupa Kendo Brasov

Va invitam sa vedeti galeria foto a evenimentului.

(more…)