Posts Tagged ‘budeasa’

Stagii, concursuri: activitatea Departamentului Roman de Kendo pe anul 2010

Thursday, February 25th, 2010

I. IANUARIE 2010
16-17 – Stagiu Lot National la Budeasa
30-31 – Stagiu Lot National la Budeasa


II. FEBRUARIE 2010
13-14 – Budeasa Selectia Finala pentru Campionatul European de Kendo:
- Juniori
- Femei
- Seniori
- Echipe

Posibil – 27-28 – Chisinau RM – Cupa Prieteniei


III. MARTIE 2010
6-7 – Budeasa – Stagiu Lot National
- sau Chisinau RM – Competitie – Cupa Prieteniei
27-28 – Cupa Romaniei – Loc de desfasurare – Budeasa (asteptam si alte propuneri de locatie)

IV. APRILIE 2010
9-11 – Campionat European de KENDO – Debretin


V. MAI, IUNIE, IULIE 2010alte competitii (cu propunerea ca pe 17-18 iulie sa aiba loc Cupa Tsushima la Miercurea Ciuc deoarece in toamna vom avea un program foarte incarcat)

VI. AUGUST 2010

1-8 – Navodari, Stagiul Clubului Roman de Kendo, avandu-l ca coordonator pe Sensei Alain Ducarme, 7 Dan, presedintele Federatiei Europene de Kendo. La acest stagiu pot participa toti sportivii afiliati la FRAMC. Termen limita de inscriere 25 aprilie. Dupa aceasta data este posibila inscrierea dar cazarea si masa va fi pe cont propriu.

VII. SEPTEMBRIE 2010
24-26 – Campionat Balcanic de KENDO, sala Polivalenta, Bucuresti
- juniori
- seniori femei si barbati
- echipe
Programul detaliat va fi anuntat ulterior.

In cadrul Campionatului posibil examen 1-4 Dan.

VIII. NOIEMBRIE 2010
27-28 – Campionatul National de KENDO – Budeasa.


Clublul Kyobukan participa si sprijina desfasurarea acestor evenimente in anul 2010.
Va urez succes in toate aceste activitati!

Campionatul National de Kendo – 28-29.XI.2009 – Budeasa

Tuesday, December 8th, 2009

In perioada 28-29 noiembrie 2009, la Budeasa langa Pitesti, s-a desfasurat ediţia 2009 a Campionatului Naţional de Kendo.

Clasamentul campionatului este:

Juniori:
Locul 1: Alin Chirea – Clubul Roman de Kendo
Locul 2: Attila Illyes – Tokukai Miercurea Ciuc
Locul3: Laszlo Benedek – Tokukai Miercurea Ciuc
Fighting Spirit: Preda Alexandru – Kaybukan Constanta

Feminin, individual:
Locul1: Maria Moise – Kaybukan Constanta
Locul2: Mihaela Leat – Clubul Roman de Kendo
Locul3: Camelia Spiru – Ikada Bucuresti

Masculin, seniori, individual:
Locul1: Mihai Dutescu – Ikada Bucuresti
Locul2: Valentin Craciunel – Clubul Roman de Kendo
Locul3: Daniel Garbea – Tokukai Miercurea Ciuc
Sorin Mahika – Clubul Roman de Kendo
Fighting Spirit: Cristea Adrian – Kyobukan Brasov

Masculin, echipe:
Locul1: Tokukai Miercurea Ciuc
Locul2: Clubul Roman de Kendo
Locul3: Kaybukan Constanta

Galerii foto ale evenimentului:

Drapa Daniela - Kyobukan Brasov

Festivitatea de premiere
Fotografie: Cristina Stefan